Mieszkańcy Gminy Kotla mogą wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu komputerowym. Przygotowano kilka tematów: Rodzic w internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działam w sieciach społecznościowych, Tworzę własną stronę internetową (Blog), Rolnik w sieci oraz Kultura w sieci.

W sali narad Urzędu Gminy Kotla rozpoczęły się zajęcia komputerowe dla pierwszej grupy.

– Wraz z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju pozyskaliśmy środki i organizujemy cykl bezpłatnych warsztatów skierowanych do mieszkańców Gminy Kotla w wieku 25plus – mówi Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

Szkolenie obejmuje 12 godzin zajęć z wybranego tematu. Do wyboru jest kilka tematów: Rodzic w internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działam w sieciach społecznościowych, Tworzę własną stronę internetową (Blog), Rolnik w sieci oraz Kultura w sieci. Jedna osoba może wziąć udział tylko w jednym wybranym szkoleniu tematycznym. Zajęcia prowadzi Joanna Podwińska.

– Zajęcia mają na celu podnoszenie kompetencji cyfrowych. Uczestnicy zdobywają praktyczną wiedzę i poznają konkretne narzędzia, przydatne w życiu zarówno osobistym jak i zawodowym. Po zakończeniu kursu każdy otrzyma certyfikat potwierdzający udział w zajęciach – mówi Kamila Suchocka- Szperlik Kierownik Referatu Rozwoju Gminy i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych.