68 – letni mieszkaniec Głogowa w trakcie manewru cofania uszkodził inny pojazd i odjechał z miejsca zdarzenia. Zdarzenia zauważył policjant, który zablokował samochód. W dalszych czynnościach został wsparty przez policjantów z patrolu.

Do zdarzenia doszło na Osiedlu Kopernika w Głogowie w godzinach wieczornych. Policjant z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą, funkcjonariusz z 7 – letnim stażem służby wracał do domu. Na osiedlowej uliczce zauważył manewr cofania samochodem peugeot. W jego trakcie pojazd uderzył w inny zaparkowany samochód i spowodował uszkodzenia. Kierowca spokojnie odjechał w inne miejsce i usiłował tam pozostawić pojazd. Został zablokowany i zatrzymany przez policjanta.

– Policjanta szybko wsparli koledzy z patrolu. Okazało się, że kierowca peugeota jest nietrzeźwy i ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Był agresywny, groził policjantom i znieważył ich używając wulgaryzmów. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.

Sąd obligatoryjnie wymierza kierowcy nawiązkę w wysokości 5000 złotych oraz utratę uprawnień do kierowania.