Jeszcze nie wiadomo co było przyczyną wybuchu gazu w mieszkaniu przy ul. Al. Wolności w Głogowie. Prawdopodobnie to nieszczelność przy kuchence gazowej spowodowała te dotkliwe straty. Rodzicom i dzieciom nic się nie stało.

W czasie wybuchu gazu w mieszkaniu znajdowała się rodzina, dwie osoby dorosłe oraz dwoje dzieci w wieku 3 i 8 lat. Nikt nie odniósł obrażeń, wszyscy bezpiecznie opuścili mieszkanie. Na miejsce zdarzenia przybyła straż pożarna, policja i pogotowie gazowe. W całej klatce odłączono dopływ gazu.-

– W wyniku wybuchu wyrwane zostały futryny okienne i drzwiowe. Odłamki szkła posypały się na jezdnię przed blokiem – mówi kapitan Mirosław Durka z głogowskiej straży pożarnej. – Lokatorzy z klatki zostali ewakuowani, klatka wywietrzona. Nie wiadomo jeszcze co było przyczyną wybuchu. Prawdopodobnie nieszczelna kuchenka gazowa.

Wyjaśnieniem przyczyny wybuchu gazu zajmą się biegli. Natomiast rodzinę czeka wizyta w gabinecie lekarskim. Jak twierdzą strażacy i policja, nic się nie stało, ale rodzina zostanie przebadana.