Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów z patrolu prewencji, udało się zapobiec kolejnej tragedii. Policjanci w ostatnim momencie zdołali powstrzymać 22 – letniego głogowianina przed skokiem z 10 piętra wieżowca.

Oficer dyżurny głogowskiej policji został zaalarmowany o próbie samobójczej. Wysłany niezwłocznie pod wskazany adres patrol prewencji potwierdził sytuację. Policjanci zobaczyli młodego mężczyznę stojącego na zewnętrznym parapecie okna usytuowanego na ostatniej kondygnacji wieżowca.

– Sytuacja była bardzo niebezpieczna. Mężczyzna na widok policjantów oświadczył, że ma zamiar skoczyć i nie chce aby go ratować. Policjanci prowadzili z nim rozmowę, namawiając do zejścia z okna i rezygnacji z tego zamiaru. W pewnym momencie policjanci wykorzystując moment nieuwagi ze strony desperata podjęli trudną i niebezpieczną decyzję, chwycili mężczyznę i wciągnęli go do pomieszczenia – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.

Desperatem okazał się 22 – letni mieszkaniec Głogowa. Mężczyźnie udzielono niezbędnej pomocy i przekazano w ręce zespołu pogotowia ratunkowego. Decyzją lekarza został skierowany na konsultację psychiatryczną.