Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 18 – letniego mieszkańca Głogowa, podejrzanego o dewastację nawierzchni placu festynowego nad Odrą w Głogowie. Sprawca wjechał tam swoim bmw i kręcił tzw. „bączki”. Wartość strat to 5 000 złotych.

Policjanci zostali zaalarmowani o karygodnym działaniu kierowcy bmw, który wjechał na plac festynowy nad Odrą w Głogowie i zdewastował jego nawierzchnię kręcąc na niej tzw. „bączki”. Wszystko to miało miejsce w momencie kiedy niedawno zakończono prace nad przygotowaniem terenu pod przyszłe imprezy min. Dni Głogowa. Teren został zniwelowany i świeżo obsiany trawą.

– Straty jakie wywołał wandal wstępnie wyceniono na kwotę 5 000 złotych. 18 – latek przyznał się do winy. Tłumaczył się, że nie zdawał sobie sprawy ze zniszczeń jakie powoduje. Dla niego był to tylko kawałek placu, na którym wypróbował swoje auto – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.

Sprawca dobrowolnie poddał się karze ograniczenia wolności na okres 5 miesięcy. W tym czasie będzie musiał przez 15 dni wykonywań nieodpłatnie prace na cele społeczne oraz naprawić wyrządzone szkody o wartości 5 000 złotych.