OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ponad 90 tys. zł gmina przeznaczyła na zagospodarowanie terenu przed siedzibą włodarzy. Prace potrwają do końca kwietnia.

Rozpoczęły się prace budowlane związane z remontem placu i wykonaniem odwodnienia przed budynkiem Urzędzie Gminy w Żukowicach. 

– Problem jest poważny z uwagi na bardzo duże napływy wód z pól i drogi powiatowej, które zalewają dodatkowo piwnice budynku. Największe kłopoty są wiosną i jesienią oraz podczas intensywnych opadów deszczu – mówi Krzysztof Wołoszyn Wójt Gminy Żukowice.

Problemowi samorządowcy przyglądali się już od wielu lat.  Ustalili iż najlepszym rozwiązaniem będzie kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni publicznej, czyli naprawa chodnika, wykonanie odwodnienia i remont parkingu przed urzędem, który jest w opłakanym stanie.

– Remont parkingu zakłada wykonanie nowej nawierzchni z betonowej kostki brukowej na pełnej podbudowie wraz z towarzyszącymi pracami porządkowymi. Na koniec kwietnia ma być bezpiecznie i komfortowo. Wartość zadania to kwota ponad 90.000,00 zł – mówi Krzysztof Wołoszyn Wójt Gminy Żukowice.