49 – letni mieszkaniec gminy Żukowice kierował ciągnikiem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. W trakcie zatrzymania mężczyzna był agresywny i utrudniał czynności policjantom.

Uwagę dzielnicowego, który pełnił służbę na terenie gminy Żukowice, zwrócił  ciągnik rolniczy stojący na bocznej drodze, którego kierowca spał w kabinie. Policjant usłyszał od kierowcy, że pilnuje pojazdu pod nieobecność kolegi oraz, że nigdzie nim nie jeździł.

 – Dzielnicowy postanowił zweryfikować wersję podaną przez mężczyznę i niezauważony obserwował zachowanie kierowcy. Ten po kilku minutach uruchomił ciągnik i odjechał.  Wtedy został zatrzymany przez policjanta, który wezwał w międzyczasie na pomoc inny patrol – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie. –  Kierowca był agresywny i nie wykonywał poleceń policjantów.

Badanie wykazało, że 49 – letni traktorzysta był nietrzeźwy i miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań.