Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali trójkę podejrzanych, którzy dokonali kradzieży dwóch urządzeń do przepychania rur z terenu Spółdzielni Mieszkaniowej. Policjanci odzyskali urządzenia o wartości 10 000 złotych. Sprawcy tłumaczyli, że zabrali urządzenia , które wyrzucono na śmietnik.

Trójka zatrzymanych osób to 34 – letni mieszkaniec powiatu wschowskiego oraz dwoje mieszkańców Głogowa w wieku 75 i 72 lat. Razem przebywali na terenie obiektów Spółdzielni Mieszkaniowej. Jak tłumaczyli się po zatrzymaniu, byli tam załatwić sprawy urzędowe.  Wychodząc zobaczyli stojące na placu obok kontenera na śmieci urządzenia. 34 – latek zabrał je i umieścił w samochodzie dwójki starszych osób. Te nie protestowały. Jak wyjaśnił uważał, że zabiera przedmioty wyrzucone na śmietnik.

– Okazało się, że skradzione urządzenia są sprawne a pozostawiono je na placu na chwilę, ze względu na nieprzyjemny zapach jaki wydzielały po ich użytkowaniu. Policjanci po przejrzeniu monitoringu i ustaleniu rysopisu sprawców, kilkanaście minut po kradzieży zatrzymali podejrzanych a w ich  samochodzie ujawnili skradzione urządzenia – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here