Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski odwiedził nasze miasto. Spotkał się z Posłem i Prezydentem Głogowa. Zachęcał do przestrzegania zasad wynikających z reżimu sanitarnego i przypomniał o środkach przyznanych dla Głogowa w ramach funduszu inwestycji lokalnych.

Wojewoda Dolnośląski podczas spotkania z Posłem Wojciechem Zubowskim omówił sytuację epidemiologiczną w województwie .

– Głogów jest trzecim powiatem, po powiecie kamiennogórskim i milickim, w którym  jest najmniejsza ilość osób zakażonych koronawirusem – powiedział Jarosław Obremski, Wojewoda Dolnośląski.- Przestrzegajmy nadal reguł i stosujmy się do reżimu sanitarnego. Nośmy maseczki, dają one osobom, które bardziej się boją,  poczucie bezpieczeństwa – dodał wojewoda.

Wojewoda przypomniał także o środkach z funduszu inwestycji lokalnych, które trafią do naszego miasta. Wykorzystane zostaną na inwestycje lokalne i wkłady własne w projekty. Wysokość dotacji uzależniona będzie od wielkości jednostki samorządowej i wskaźników dot. inwestycji. 

– Nie ma obowiązku wykorzystania dotacji do końca roku. Środki będzie można wykorzystać w tym i przyszłym roku – mówi Jarosław Obremski. – To jest dobra wiadomość.

Wg wstępnych wyliczeń gminy Kotla, Pęcław i Żukowice otrzymają po pół miliona zloty, Powiat Głogowski –  ponad 682 tys. zł. Gmina Wiejskiej Głogów otrzyma  ponad 947 tys. zł, Gmina Jerzmanowa – ponad milion złotych. Gmina Miejska Głogów – ponad 6 mln zł.