Na PUE ZUS można zarezerwować wizytę w dowolnie wybranej placówce i wybrać dogodny dla siebie dzień i godzinę planowanej wizyty. Konto na PUE ZUS można założyć bez wychodzenia z domu.

Od dzisiaj 23 lipca można zarezerwować wizytę w dowolnie wybranej placówce ZUS  i wybrać dogodny dla siebie dzień i godzinę planowanej wizyty. Wystarczy na swoim profilu PUE w „Panelu Ogólnym” wybrać zakładkę „Wizyty”, a następnie „Rezerwacja wizyty”.

– Od dzisiaj tj. 23 lipca br. wraca możliwość elektronicznej rezerwacji wizyt w naszych placówkach przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.– Zachęcam do korzystania z tej możliwości po to, żeby nie stać w kolejce – dodaje rzecznik.

ZUS czeka na swoich klientów od wtorku do piątku w godzinach 8:00–15:00, a w poniedziałki w godzinach 8:00–18:00. ZUS  zachęca do zakładania profili na PUE ZUS i korzystania z usług elektronicznych. Konto na PUE ZUS można założyć bez wychodzenia z domu. Zrobić to można przez Internet korzystając z Profilu Zaufanego (ePUAP/login.gov) lub bankowości elektronicznej.