Szacunkowa wartość obwodnicy dla naszego miasta to koszt około 850 mln zł. Przewidywany termin ogłoszenia przetargu w trybie „zaprojektuj i wybuduj” to grudzień 2022r.

Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz wziął udział  w spotkaniu w Ministerstwie Infrastruktury, którego organizatorem był Związek Miast Polskich. Spotkanie dotyczyło programu rządowego „100 obwodnic”.
–  O tym, że nasze zadanie znalazło się w programie informowali nas minister Krzysztof Kubów i poseł Wojciech Zubowski. Na spotkaniu Wiceminister Infrastruktury zapewnił, że zadania inwestycyjne ujęte w programie mają zagwarantowane finansowanie i realizowane będą niezwłocznie po wykonaniu dokumentacji – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa.

GDDKiA 1,5 roku temu zleciła opracowanie Studium Techniczno- Ekonomiczno -Środowiskowego budowy obwodnicy Głogowa wraz z mostem na Odrze.

– Opracowanie jest bardzo zaawansowane i pod koniec roku powinniśmy poznać wariant przebiegu obwodnicy. Nasze zadanie jest jedną z najbardziej skomplikowanych inwestycji tego programu. Zakłada budowę ok. 20 km drogi od węzła na S-3 do drogi nr 12 za Serbami. Będzie to droga klasy GP z 4 pasami ruchu, węzłami bezkolizyjnymi zamiast skrzyżowań, wiaduktami i oczywiście mostem. Szacunkowa wartość to aż 850 mln zł – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa. – Ministerstwo poinformowało, że jeśli nie będzie niespodzianek to przewidywany termin ogłoszenia przetargu w trybie „zaprojektuj i wybuduj” to grudzień 2022r.

Zdjęcie: FB Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa