Do 30 listopada można składać wnioski na wyprawkę szkolną. Świadczenie w wys. 300 zł przysługuje na uczące się dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami do 24 roku życia.

Blisko pół miliona złotych z ministerialnego programu „Dobry Start” trafiło już do mieszkańców Polkowic. Wnioski można składać do 30 listopada przez portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia wnioski przyjmowane są także osobiście, ale w tym przypadku oczekiwanie na wypłatę świadczenia może potrwać dłużej.

–– Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne składanie wniosków w wersji papierowej może zająć więcej czasu niż kilkukrotne próby złożenia wniosku on-line  – mówi Beata Puławska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Polkowicach. –  Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje na uczące się dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24 roku życia. Wysokość dochodów nie ma tu znaczenia – dodaje dyrektor OPS.

Wypłata pieniędzy następuje w terminie dwóch miesięcy licząc od dnia złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku. Na wnioski złożone w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia wypłata nastąpi do 30 września. Wniosek o wypłatę 300 złotych na wyprawkę szkolną złożyło ponad 1200 mieszkańców.