Gmina ustabilizowała finanse i może wrócić do realizacji projektów, które w związku z koronawirusem zostały przełożone na przyszły rok. W ramach PBO powstaną między innymi boisko na ulicy Owocowej, plac sensoryczny przy przedszkolu nr 2.

Nie w przyszłym a w tym roku rozpocznie się realizacja projektów z Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego. Jest to możliwe dzięki rozsądnemu gospodarowaniu finansami i pozyskanym środkom zewnętrznym. Wniosek do burmistrza Łukasza Puźnieckiego dot. realizacji w tym roku projektów z PBO złożyli radni klubu Lepsze Polkowice.

– Bardzo się cieszę, że możemy przywrócić realizację pomysłów, które uzyskały największe poparcie polkowiczan. Jest to bardzo ważne, ponieważ to mieszkańcy najlepiej wiedzą, co jest potrzebne w ich najbliższym otoczeniu – mówi Łukasz Puźniecki, Burmistrz Polkowic.

Epidemia koronawirusa spowodowała niespodziewane wydatki z gminnego budżetu. Z tego też powodu realizację projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego przełożono na przyszły rok. Jednak dzięki świadomemu i rozsądnemu gospodarowaniu budżetem sytuacja się ustabilizowała. Pozwoliły na to między innymi pieniądze pozyskane z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– Budżet obywatelski jest bardzo ważnym elementem udziału polkowiczan w zarządzaniu gminą. I o to zabiegali nasi radni. Chcemy być głosem mieszkańców i dlatego wraz z burmistrzem analizujemy sytuację co miesiąc. Przeczekaliśmy kryzys, ustabilizowaliśmy finanse i dzisiaj można wrócić do realizacji projektów PBO 2019 – mówi Mariusz Zybaczyński, szef klubu Lepsze Polkowice.

W ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego zostaną zrealizowane projekty, które zdobyły największą ilość głosów. Będzie to m.in. boisko na ulicy Owocowej, plac sensoryczny przy przedszkolu nr 2. Oprócz tego realizowane będą pomysły, które służą przede wszystkim poprawie bezpieczeństwa na terenach wiejskich.