Na skrzyżowaniu ulicy Piotra Skargi z ulica Piaskową i Piekarską w Głogowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący samochodem peugeot przejeżdżając przez skrzyżowanie nie udzielił pierwszeństwa kierującemu seatem.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic Piotra Skargi z Piaskową i Piekarską. Na szczęście zakończonego tylko stratami materialnymi.

– Kierujący pojazdami byli trzeźwi i nie odnieśli poważnych obrażeń. Wobec sprawcy skierowano wniosek do sądu o ukaranie grzywną w wysokości 900 złotych oraz zakaz kierowania pojazdami na okres 1 roku – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie. – Pomimo dużych uszkodzeń pojazdów, szczęśliwie nikt nie odniósł obrażeń a kierowcy byli trzeźwi. Okazało się również, że sprawca nie posiada uprawnień do kierowania.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych. Panowały bardzo dobre warunki pogodowe i drogowe a ruch na ulicy był niewielki. Kierujący samochodem peugeot 25 – letni mieszkaniec województwa łódzkiego, przejeżdżając przez skrzyżowanie nie udzielił pierwszeństwa kierującemu seatem i doprowadził do zderzenia pojazdów oraz uszkodzenia zaparkowanego na ulicy mercedesa.

– Apelujemy do kierujących o koncentrację i wzmożoną uwagę w trakcie jazdy. Planujmy każdy manewr z odpowiednim wyprzedzeniem oraz poprzedzajmy go szczególną obserwacją sytuacji na jezdni oraz oznakowanie – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.