Mężczyzna zatrzymany przez Funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w Głogowie. Ranny funkcjonariusz SOK trafił do szpitala.

Fotopułapka na stacji osobowej Głogów zarejestrowała osoby postronne, które przebywały w miejscu niedozwolonym przy jednostce elektrycznej. Patrol Straży Ochrony Kolei, który przybył na to miejsce zatrzymał trzech mężczyzn malujących graffiti na jednostce pociągu. W trakcie interwencji jeden z mężczyzn w sposób brutalny zaatakował funkcjonariuszy uderzając jednego z nich w głowę skrzynką po napojach.

„ …W obliczu zagrożenia, odpierając bezpośredni zamach na zdrowie i życie jeden z funkcjonariuszy SOK wykorzystał broń służbową palną oddając dwa strzały ostrzegawcze w bezpiecznym kierunku. Napastnik został natychmiast obezwładniony i ujęty. Pozostali sprawcy zdołali zbiec. W wyniku czynnej napaści funkcjonariusz SOK doznał urazu głowy. Przybyłe na miejsce Pogotowie Ratunkowe przewiozło poszkodowanego funkcjonariusza do Szpitala na obserwację. Przybyli na miejsce zdarzenia Prokurator wraz z grupą dochodzeniową Policji zabezpieczyli ślady i dowody rzeczowe w postaci: telefonu komórkowego i 15 puszek z farbą w sprayu. Ujęty sprawca malowania graffiti oraz czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego przekazany został do Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie. Jak ustalono sprawcą okazał się 32-letni mieszkaniec Wrocławia, który był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa.

Funkcjonariusze SOK podczas wykonywania swoich czynności służbowych korzystają z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych, dlatego zgodnie z art. 223 Kodeksu Karnego, za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego mieszkańcowi Wrocławia grozić może nawet do 12 lat pozbawienia wolności….”  Inf. i zdjęcie SOK