Sezon wakacyjnych rowerowych wycieczek już niemal dobiega końca, a świadomość i bagatelizowanie problemów zabezpieczania swoich rowerów wciąż ten sam. Głogowscy policjanci kolejny raz apelują do wszystkich miłośników jednośladów: chrońmy swoje mienie stosując odpowiednie zabezpieczenia.

Coraz chętniej korzystamy z roweru. Jest to środek do transportu i rekreacji. W Głogowie jest przyjazny klimat dla amatorów jednośladów. Z roku na rok przybywa ścieżek rowerowych, rozwija się infrastruktura rowerowa Głogowa i powiatu.

– Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczaniu i pilnowaniu naszego, niejednokrotnie bardzo drogiego sprzętu. Pamiętajmy o tym, że rowery są cennym łupem dla złodzieja, który tylko czeka na okazję ich kradzieży – mówi st.asp. Łukasz Szuwikowski p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Oto kilka porad dla właścicieli rowerów:

• Każdorazowo zabezpieczaj swój rower stosując zabezpieczenia mocujące go do stałych elementów, np. przed sklepem lub domem.
• Zabieraj ze sobą takie elementy jak liczniki, saszetki, czy kaski rowerowe.
• W miarę możliwości przechowuj rower w dobrze zabezpieczonym pomieszczeniu.
• Oznakuj swój rower w ramach policyjnej akcji.

Od wielu lat głogowska policja prowadzi działania prewencyjne poświęcone zapobieganiu kradzieży rowerów. Polegają one min. na znakowaniu rowerów i rejestrowaniu ich w policyjnej bazie. Dzięki temu rower staje się mniej atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja, a w przypadku kradzieży i odnalezienia jednośladu, łatwiej można odnaleźć jego właściciela. Udział w programie jest zupełnie bezpłatny.
– Aby przystąpić do programu należy skontaktować się  z policjantem odpowiedzialnym za znakowanie rowerów – mówi st.asp. Łukasz Szuwikowski p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Możemy to zrobić w każdy dzień roboczy w godzinach 8:00 – 14:00 dzwoniąc pod numery telefonów: Zespół ds. Profilaktyki Społecznej 76 727-73-23 i umówić się na termin znakowania naszego roweru.