Mieszkańcy Gminy Żukowice podczas uroczystej mszy dziękowali za zbiory. Mszę św. celebrowali ksiądz kanonik Edward Białas w Brzegu Głogowskim oraz ksiądz kanonik Stanisław Czerwiński w Nielubi.

Dożynki to najważniejsze  w roku święto rolników będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Obchodzone jest po zakończeniu i zebraniu plonów. Dożynki to dla rolników radość, wytchnienie i odpoczynek po ciężkiej pracy.

Z uwagi na sytuacje epidemiologiczną tegoroczne dożynki w Gminie Żukowice ograniczono do dziękczynnych mszy świętych, które odbyły się w 30 sierpnia 2020 r. w  kościele pw. Bożego Ciała w Brzegu Głogowskim oraz 6 września 2020 r. w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Nielubi.

– Tegoroczne Święto Plonów w Naszej Gminie jest zdecydowanie skromniejsze, ogranicza się właśnie do mszy świętej dziękczynnej. Dożynki to ważna tradycja i święto, ale w tej sytuacji życie i zdrowie ludzi jest najważniejsze – mówi Krzysztof Wołoszyn, Wójt Gminy Żukowice.

Mszę św. celebrowali ksiądz kanonik Edward Białas w Brzegu Głogowskim oraz ksiądz kanonik Stanisław Czerwiński w Nielubi. Duchowni błogosławili i dziękowali rolnikom za ich trud i poświęcenie. W czasie składania darów do ołtarza przyniesiono chleby i kosze dożynkowe jako wyraz wdzięczności Panu Bogu za zbiory z prośbą o Boże błogosławieństwo dla rolników i wszystkich mieszkańców gminy.