W tym roku 25 drużyn wzięło udział w Letnim Rajdzie Powiatowym. Najlepiej pojechała drużyna ze Świebodzina.

Letni Rajd Powiatowy pod patronatem Starosty Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka od pierwszej edycji cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku do udziału w rajdzie zgłosiło się 25 drużyn.

Rajd jest imprezą motoryzacyjną, w czasie której jego uczestnicy sprawdzili  swoje umiejętności kierowcy oraz zmysł orientacji. Na trasie rajdu na uczestników czekały atrakcje w postaci zadań samochodowych, rekreacyjnych oraz turystycznych. Cała trasa przebiegała drogami znajdującymi się na terenie Powiatu Głogowskiego.  W Rajdzie wzięło udział 25 drużyn samochodowych z co najmniej dwuosobowym składem – kierowca plus pilot.
– Pomysł zrodził się 5 lat temu. Wtedy do udziału zgłosiło się kilkanaście załóg. Dziś mamy już komplet samochodów – łącznie 25. Są tacy uczestnicy, którzy jeżdżą z nami od samego początku – mówi Jarosław Dudkowiak Starosta Głogowski.

W tym roku pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Świebodzina –   Marcin Gudzowski i Piotr Gudzowski auto mazda, drugie miejsce należy do zespołu – Monika Kowalska. Katarzyna Bąkowska. Panie jechały hondą. Trzecia lokata należy do Piotra Szymanika i Edyty Szymanik, jechali samochodem Skoda.