Dwaj uczniowie zakażeni są  koronawirusem. Jedna osoba uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 6, druga uczy się w Szkole nr 8. Okres kwarantanny w SP 6 potrwa do 25 września a w SP 8 do 28 września.

Po uzyskaniu informacji z Sanepidu natychmiast rozpoczęto wdrażanie przygotowanych wcześniej procedur. Dyrektorzy szkół do późnych godzin wieczornych dzwonili do wszystkich osób, które miały kontakt z uczniami. Decyzją Sanepidu klasy, do których uczęszczali uczniowie zostały objęte kwarantanną. W kwarantannie pozostają także nauczyciele, którzy mieli kontakt z klasą oraz osoby zamieszkujące z dziećmi.

-Jesteśmy przygotowani na takie sytuacje. Mamy ustalone procedury przygotowane wspólnie z Sanepidem, które od razu zostały wdrożone. Sanepid podejmuje indywidualnie decyzję, co do każdej szkoły i nie ma potrzeby zamykania całej placówki – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa.

Uczniowie, u których potwierdzono koronawirusa od kilku dni nie chodzili już do szkoły. Dlatego okres kwarantanny w SP 6 potrwa do 25 września a w SP 8 do 28 września.