13 października obchodzony jest Dzień Ratownictwa Medycznego. W tym roku jest to szczególne święto, po raz pierwszy bowiem obchodzone w czasie trwania pandemii.

Dzień Ratownictwa Medycznego to okazja do składania życzeń i dowodów pamięci , tym których pomoc jest nieodzowna, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie, podczas pandemii. Może dlatego warto w tym dniu docenić trud i poświecenie jakie w pracę na rzecz ludzi, którzy potrzebują pomocy medycznej, świadczą pracownicy pogotowia. Niejednokrotnie narażają swoje życie i zdrowie, ale nie jest to dla nich najważniejsze, bo jak mówią – to nie praca tylko misja i powołanie by ratować to co najcenniejsze – ludzkie życie.

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego życzenia złożyli Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz i  Dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Legnicy Joanna Bronowicka.

– Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego składam wyrazy najwyższego szacunku i podziękowania Wszystkim Głogowskim Ratownikom Medycznym. Dziękując za służbę na rzecz mieszkańców życzę Wam dużo zdrowia- mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa.

– W Dniu Ratownictwa  Medycznego składam wszystkim pracownikom Pogotowia Ratunkowego w Legnicy najserdeczniejsze życzenia. Wyrazy uznania należą się Wam za wspaniałą pracę , trud i poświęcenie jakie wkładacie w wykonanie codziennych obowiązków. W tym szczególnym czasie, gdy Wasza praca podczas pandemii COVID-19 zmusza do ponoszenia ryzyka, wyrazy podziękowania są szczególnie ważne. Codziennie doceniam Wasz trud i poświęcenie, a w dzisiejszym dniu mam okazję za to wszystko serdecznie podziękować – powiedziała Joanna Bronowicka Dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Legnicy.