OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W głogowskim szpitalu powstał oddział z 27. łóżkami dla zakażonych koronawirusem. Oddział został wyposażony w dwa respiratory. Zakażonymi zajmą się lekarze z oddziału wewnętrznego.

W tym tygodniu ruszy w głogowskim szpitalu oddział obserwacyjno-leczniczy dla zakażonych koronawirusem.  Umieszczeni tam też zostaną pacjenci z podejrzeniem zakażenia COVID-19, którym obecnie wygospodarowano łóżka na oddziale wewnętrznym.

– Wszystkie warunki do utworzenie oddziału obserwacyjno-leczniczego spełniał oddział pediatryczny znajdujący się na parterze w prawym skrzydle budynku szpital.  Jest tam dużo małych pomieszczeń i izolatek – mówi Ewa Todorov z głogowskiego szpitala. – Zgodnie z decyzją wojewody znajdzie się tam 27 łóżek, dwa zostaną wyposażone w respiratory.

Decyzja o powstaniu w głogowskim szpitalu oddziału obserwacyjnego-leczniczego dla osób zakażonych i z podejrzeniem zakażenia koronawirusem podjęta została przez wojewodę  po tym, jak w naszym powiecie wzrosła ilość osób zakażonych COVID-19.

Jeszcze w tym tygodniu, może już jutro, na oddział obserwacyjnego-leczniczy kierowani zostaną zakażeni koronawirusem. Z oddziału wewnętrznego, z wygospodarowanych tam sal dla oczekujących na wyniki testu, przeniesieni zostaną pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Dzieci z oddziału pediatrycznego przeniesione zostaną na II piętro budynku, do pomieszczeń po  oddziale chirurgii dziecięcej.