Głogowscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 19 – latka, który dokonał oszustwa przy sprzedaży wielofunkcyjnego urządzenia kuchennego. W pudełku zamiast urządzenia znajdował się proszek do prania.

Wielofunkcyjne urządzenie kuchenne tzw. termomix jest bardzo często pożądanym przedmiotem w gospodarstwie domowym. Nie jest tanie a jego wartość to najczęściej kilka tysięcy złotych. Postanowił ten fakt wykorzystać 19 – letni mieszkaniec powiatu wschowskiego.

– Na jednym z portali internetowych umieścił atrakcyjną cenowo ofertę sprzedaży takiego urządzenia. Nie musiał długo czekać na odzew. Zainteresowanie było duże. Mieszkanka Głogowa, zainteresowana nabyciem sprzętu wytargowała sporą obniżkę ceny i umówiła się ze sprzedawcą na osobisty odbiór urządzenia – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.

19 – latek spóźniał się na spotkanie, kiedy już przybył, transakcji towarzyszył pośpiech. Sprzedaż odbyła się  szybko a kiedy kupująca chciała sprawdzić co jest w paczce usłyszała, że nie jest to możliwe ponieważ otwartego produktu nikt już nie kupi. Transakcja została sfinalizowana i oszust z kwotą 4 400 złotych szybko się oddalił. Głogowianka otworzyła paczkę, a w niej był proszek do prania zamiast urządzenia. 

– Policjanci zajmujący się sprawą ustalili i zatrzymali oszusta, którym okazał się 19 – letni mieszkaniec powiatu wschowskiego. Policjanci ustali, że oszukał jeszcze inne osoby wyłudzając pieniądze za nie dostarczony towar. Podejrzany usłyszał zarzuty dokonania oszustw na łączną kwotę 6 682 zł – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.