Głogowski oddział RCKiK zachęca krwiodawców do oddawania krwi. Stany magazynowe się uszczuplają. Dzisiaj Ty pomożesz, oddając swoją krew, a jutro ktoś Tobie pomoże.

Pandemia, przeziębienia wpłynęły na zmniejszenie się liczny dawców krwi. Jak na razie tego cennego leku nie brakuje, jednak z dnia na dzień zmniejszają się stany magazynowe. Punkty krwiodawstwa apelują do potencjalnych dawców, aby nie obawiali się oddawania krwi. Oddziału krwiodawstwa i pracownicy są przygotowani, zachowują wszelkie środki ostrożności jakie zostały nałożone w związku z pandemią koronawirusa.

– Jest wiele zachorowań, kwarantanna, przeziębienia być może te czynniki wpłynęły na  spadek liczby krwiodawców-  mówi Agata Gnap, kierownik głogowskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – Krwi nie brakuje, jednak stany magazynowe są niskie. Szczególnie brakuje dawców z minusową grupą. Bardzo serdecznie zapraszam dawców do oddawania krwi – apeluje Agata Gnap.

Apele do potencjalnych dawców krwi, tych którzy już oddawali krew i tych którzy zamierzają ją oddać pojawiają się bardzo często. Jak zapewniają w głogowskim oddziale RCKiK nigdy nie pozostają bez odzewu. Głogowianie chętnie także uczestniczą w różnych akcjach organizowanych na terenie powiatu:  MotoKrew organizowana między innymi przez Kub motocyklowy Gremium MC Radicas .