4 C
Powiat głogowski
sobota, 5 grudnia, 2020
Strona główna !Promowane Zazieleni się w sercu miasta

Zazieleni się w sercu miasta

16
0

Alejka drzew stanie na polkowickim Rynku. Gmina właśnie podpisał umowę na jej wykonanie. Zielony szpaler utworzą platany, które nie tylko ozdobią serce miasta, ale również schłodzą betonowy plac.

– Zazielenienie polkowickiego rynku to krok do tego, aby stał się miejscem wypoczynku dla mieszkańców. Sam projekt „zielona alejka” wpisuje się w działania gminy dotyczące zwiększenia ilości sadzonych drzew – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Przypominam, iż w tym roku posadzimy ich na terenie gminy w rekordowej liczbie ponad 700 – dodaje.

Przetarg wyłonił wykonawcę  alejki, z którym została podpisana umowa. Zgodnie z jej zapisami firma na nasadzenie drzew ma czas do końca listopada. Zielona alejka ozdobi Plac Piastów na polkowickiej starówce. Część kostki brukowej, która obecnie znajduje się w tym miejscu, zastąpi pięć platanów odmiany alphen’s globe. Są to drzewa liściaste o grubym pniu i rozłożystszych konarach.

– W miejscu, w którym mają stanąć platany jest tak zwana miejska wyspa ciepła. Betonowe ściany budynków i kamień na posadzce podczas upałów oddaje temperaturę. Drzewa będą pełnić tam rolę klimatyzatorów, schłodzą powietrze i poprawią mikroklimat – wyjaśnia Elżbieta Kaczorowska, gminny architekt zieleni.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com