Kilkadziesiąt kobiet w towarzystwie mężczyzn przeszło ulicami naszego miasta przed Ratusz. Większość protestujących niosła transparenty z napisami : Legalna aborcja, Polska jest kobietą, Wybór nie zakaz, Strajk kobiet czy  Mamy prawo decydować o własnym ciele.

Mimo niesprzyjającej pogody wiele głogowianek i głogowian odpowiedziało na apel umieszczony w internecie i wzięło udział w marszu protestując przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Zgodnie z którym nie jest możliwa aborcja ze względu na ciężkie i nieuniknione wady płodu. Sędziowie większością głosów uznali, że jest to niezgodne z Konstytucją.

– Jestem katoliczką. Nie popieram aborcji, jednak chcę aby nie odbierano mi możliwości decydowania o ważnych dla mnie i mojej rodziny tematach – mówi jedna z głogowianek. – Każda kobieta powinna w swoim sumieniu rozstrzygać, czy chce dokonać aborcji czy też nie. Nie rozumiem, dlaczego tak nas ubezwłasnowolniają.

– Dla kobiety aborcja to bardzo trudna decyzja. Jednak każda w swoim sumieniu powinna rozstrzygać, czy chce urodzić dziecko, które niebawem odejdzie – mówi młoda kobieta.

Uczestnicy marszu przeszli ulicami miasta, od ul. Piłsudskiego do Ratusza.