Nowe obostrzenia dot. pandemii obowiązywać będą  soboty, 7 listopada 2020 r. Od tego dnia zamknięte dla zwiedzających będzie również Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Od soboty nieczynna będzie również muzealna biblioteka. Wystawę „Jacek i Rafał Malczewscy. Rodzinne historie sztuki” można obejrzeć tylko do piątku.

Niestety w związku z nowymi obostrzeniami wynikającymi z pandemii koro0nawirusa krócej niż planowano udostępniona będzie  do zwiedzania wystawa „Jacek i Rafał Malczewscy. Rodzinne historie sztuki”. prace artystów można oglądać jeszcze tylko  w piątek.

Pierwotnie wystawa miała być dostępna dla zwiedzających do 15 listopada.

–  Nasze plany pokrzyżowała jednak druga fala pandemii. W myśl decyzji Rządowego Zespoły Zarządzania Kryzysowego od 7 listopada zamknięte dla publiczności zostają instytucje kultury. W tym także Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie. Tylko do piątku włącznie można więc oglądać prace Jacka i Rafała Malczewskich – mówi Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Na stronie internetowej MAH udostępniony został film, w którym po wystawie oprowadza jej autorka i kurator – Eryka Stolarska. Film można znaleźć również na facebookowym profilu głogowskiego muzeum.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here