W parku 100-lecia Odzyskania Niepodległości posadzonych zostanie ponad 30 drzew, w tym dęby szypułkowe, grusze pospolite, klony pospolite i leszczynę.  Kolejne nasadzenia będą wzdłuż ul. Henryka Głogowskiego , małej Al. Wolności,  przy ciągu pieszo-jezdnym łączącym ul. Armii Krajowej z ul. Morcinka.

W listopadzie w GMG realizowany będzie duży projekt dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  Za pozyskane środki  gmina zakupi kilkaset drzew, które posadzone zostaną wzdłuż ul. Henryka Głogowskiego , w parku 100-lecia Odzyskania Niepodległości, przy tzw. małej Al. Wolności,  przy ciągu pieszo-jezdnym łączącym ul. Armii Krajowej z ul. Morcinka.

– Jak każdego roku jesienią sadzimy drzewa w Głogowie. W tym roku jest to duże zadanie, żałujemy tylko, że nie możemy tego zrobić razem z mieszkańcami, którzy zawsze licznie odpowiadali na nasze zaproszenia do wspólnego sadzenia drzew, jak choćby w Parku 100-lecia Odzyskania Niepodległości na os. Piastów Śląskich. W tym roku także tam zasadzimy drzewa, ale zrobimy to tylko poprzez firmę, bez udziału głogowian – mówi Piotr Poznański, zastępca prezydenta Głogowa.

W parku  zostanie posadzonych ponad 30 drzew, w tym dęby szypułkowe, grusze pospolite, klony pospolite i leszczynę.

– W listopadzie też realizujemy duży projekt, który jest dofinasowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To projekt na łączną kwotę 110 tys. złotych, w tym pozyskane z WFOŚiGW środki to 80 tysięcy. Za te pieniądze zakupimy i posadzimy 235 drzew – mówi Piotr Poznański, zastępca prezydenta Głogowa.

Drzewa zostaną posadzone w różnych miejscach w Głogowie: wzdłuż ul. Henryka Głogowskiego – ok. 160 drzew oraz w parku 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Nowe nasadzenia będą także przy tzw. małej Al. Wolności, czy przy ciągu pieszo-jezdnym łączącym ul. Armii Krajowej z ul. Morcinka. Tu posadzone zostaną lipy, krzewy berberysów, rozplenice i hortensje. Koszt tych nasadzeń to 20 tysięcy złotych.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here