Nowy aparat RTG firmy Siemens Healthcare, w pełni cyfrowy i automatyczny oraz Mammograf cyfrowy, dający bardzo wysoką rozdzielczość z funkcją tomosyntezy, umożliwiającą rozpoznanie raka piersi już w stadium przedinwazyjnym.  Ten nowoczesny sprzęt znajduje się w Centrum Diagnostyki Obrazowej w Głogowski Szpital Powiatowy sp. z o.o.

Centrum Diagnostyki Obrazowej w Szpitalu Powiatowym jest nowoczesne, dostosowane do najnowszych standardów, przyjazne dla pacjenta i funkcjonalne dla personelu. W Centrum znajduje się wysokiej klasy sprzęt, między innymi nowy aparat RTG firmy Siemens Healthcare, w pełni cyfrowy i automatyczny oraz Mammograf cyfrowy, dający bardzo wysoką rozdzielczość z funkcją tomosyntezy, umożliwiającą rozpoznanie raka piersi już w stadium przedinwazyjnym.

Centrum  po remoncie oddane zostało do użytkowania w czerwcu br.  Prace kosztowały ponad 4 mln. zł.  Część pieniędzy na dostosowanie Centrum do najnowszych standardów stanowi kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego. Dużym wsparciem było także dofinansowanie z Fundacji Polskiej Miedzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here