ZUS wprowadził telefoniczną rejestrację na spotkanie z pracownikiem. Jednak większość spraw można załatwić z ekspertem ZUS podczas wideo – wizyty. Nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy wcześniej umówić e-wizytę.

Nie trzeba stać w kolejce, wystarczy zadzwonić do ZUS i telefonicznie umówić się na wizytę. Spotkanie z ekspertem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych można zarezerwować w dogodnym dla siebie terminie oraz o wybranej godzinie. Klienci, którzy chcą w ZUS załatwić swojej indywidualne sprawy a nie chcą przychodzić osobiście – mogą korzystać z wizyt przez wideo.

– Rezerwacja wizyty w ZUS przez telefon to absolutna nowość gdyż dotychczas było to możliwe tylko dla tych klientów, którzy mieli swoje konto na platformie internetowej ZUS. Teraz można do nas po prostu zadzwonić i umówić się na spotkanie. W ten sposób wizytę zarezerwuje każdy – mówi Iwona Kowalska – Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Numery telefonów, pod którymi można rezerwować wizyty w ZUS na Dolnym Śląsku: Legnica-76 876 40 16 Wałbrzych-74 64 97 111 Wrocław -71 3 606 157.

Podczas rozmowy trzeba podać swoje dane – imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Dodatkowo należy też podać placówkę, w której ma się odbyć wizyta, sprawę, jaką chce się omówić z ekspertem ZUS,

– Trzeba także ustalić konkretny dzień i godzinę wizyty. Klient dostanie na podany podczas rozmowy numer telefonu wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. Zawiera on 10 cyfr, które należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w placówce ZUS – wyjaśnia Iwona Kowalska – Matis.

Rzeczniczka zastrzega, że na wizytę można umówić się maksymalnie sześć dni przed jej terminem. Nowe rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo i komfort klientów eliminując konieczność czekania w kolejce. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji epidemicznej.

– Klienci muszą jednak pamiętać, że osobiste wizyty w ZUS odbywają się przy bezwzględnym przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego, czyli zachowywaniu bezpiecznego odstępu od innych osób, zakryciu maseczką usta i nosa oraz dezynfekcji rąk przed wejściem na salę –  mówi rzeczniczka ZUS.

Nie każda sprawa wymaga osobistej wizyty w Zakładzie. Większość z nich można załatwić z ekspertem ZUS podczas wideo – wizyty. Nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy wcześniej na stronie www.zus.plumówić e-wizytę. Aby było to możliwe wystarczy komputer z kamerą lub smartfon oraz dokument potwierdzający tożsamość.

Regularnie spada ilość osobistych wizyt klientów w ZUS. W październiku 2019 w całej Polsce sale obsługi klientów przyjęły 1 762 403 osób, w październiku 2020 r. tylko 952 077 46 osób. To oznacza spadek o prawie 46 proc. We wrześniu br. spadek wynosił 39 proc. a w maju 34 proc. w porównaniu do analogicznych miesięcy ubiegłego roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here