Uczniowie klas pierwszych egzamin na czytelnika zdali na 5+. Uroczystego pasowania na czytelnika i przyjaciela książki dokonała Halina Ignacik, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli.

W bibliotece Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika i przyjaciela książki. Tematem przewodnim tej imprezy czytelniczej były krasnoludki. Uczniowie poznali historię wrocławskich krasnali, wskazywali tytuły książek, w których bohaterami są też krasnoludki. Bajka i codzienność spotkały się razem. Wszyscy przypomnieli sobie zasady zachowania się w bibliotece i poszanowania każdej książki. Dziewczęta i chłopcy wykazali się bardzo dobrą znajomością bajek i baśni, umieli nazwać ich bohaterów. Egzamin na czytelnika zdali na 5+. Po złożeniu przyrzeczenia nastąpił moment uroczystego pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej, którego dokonała dyrektor placówki Halina Ignacik.

Na zakończenie  młodzi czytelnicy otrzymali imienne zakładki do książek i pamiątkowe książki „Pierwsze abecadło”, wycinanki „Układaj wyrazy” i broszurę dla rodzica „Książką połączeni”. Pozycje te wydane przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymaliśmy w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Organizatorami tej wspaniałej uroczystości były: H. Bylebył – nauczyciel biblioteki,  J.Spychała – pedagog i M. Popławska.