Trwają konsultacje społeczne dotyczące powstania Cyklostrady. Głogów będzie ważnym punktem tej liczącej około 1800 km trasy.

W Województwie Dolnośląskim powstaną kolejne trasy rowerowe. Głogów będzie ważnym punktem tej liczącej około 1800 km długodystansowej  trasy rowerowej. Przez nasze miasto cyklostrada przechodzić będzie wzdłuż Odry “Blue Velo”,  po dawnej linii kolejowej Głogów – Gm. Kotla oraz po dawnej linii kolejowej Głogów – Niechlów – Góra.

– Razem z Zarządem Województwa Dolnośląskiego pracujemy nad koncepcją przebiegu cyklostrady w okolicach Głogowa – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa. – W najbliższym czasie odbędą się kolejne spotkania z Marszałkiem, na których będę reprezentował Głogów – dodaje prezydent.

Głogowianie, wielbiciele dwóch kółek czekają na otwarcie trasy rowerowej, którą będą mogli bezpiecznie z rodzinami poruszać się, cieszyć się pięknymi widokami natury, zwiedzać okolice naszego miasta i ościennych gmin. Bardziej zaawansowani rowerzyści będą mogli trasami rowerowymi dotrzeć nawet w  odległe zakątki Polski.

 Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce: Forteczne Trasy Rowerowe – Podkarpacie, Rowerowy Szlak Orlich Gniazd – Śląskie, Szlak Kanału Elbląskiego Mazury Zachodnie, Żelazny Szlak Rowerowy – Śląskie,  Kaszubska Marszruta Bory Tucholskie, Trasy Pojezierzy Zachodnich Pomorze Zachodnie, Blue Velo Pomorze Zachodnie, Wiślana Trasa Rowerowa Małopolska, Velo Czorsztyn Małopolska,  Velo Baltica Pomorze Zachodnie,  Euro Velo dawny R Pomorskie,  Szlak wokół Tatr Małopolska,  Velo Dunajec Małopolska.