W Polkowicach policjanci odnotowali pierwszy przypadek oszustwa „na spis powszechny”. Wykorzystali nieuwagę kobiety i ukradli biżuterię o wartości 1700 złotych.

Mimo licznych apeli i działań prewencyjnych, jeśli chodzi o zuchwalstwo oszustów – ich ofiarą padła jedna z mieszkanek naszego miasta.

– Na ulicy Kolejowej do drzwi seniorki zapukali kobieta i mężczyzna, którzy podali się za rachmistrzów – informuje Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Kiedy dostali się do wnętrza mieszkania, wykorzystali nieuwagę kobiety i ukradli biżuterię o wartości 1700 złotych. Musimy pamiętać, że w obecnej sytuacji pandemicznej rachmistrzowie nie chodzą po domach i nie dokonują spisu powszechnego w formie tradycyjnej – podkreśla policjant.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa od kwietnia do 30 września i jest obowiązkowy. Można to zrobić w formie samospisu internetowego lub spisu telefonicznego dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99. Spisać się można również w urzędzie gminy. Rachmistrz może zadzwonić z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Aby zweryfikować tożsamość osoby podającej się za rachmistrza, można skorzystać z formularza znajdującego się na stronie: spis.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99.

Urzędnicy i policjanci apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Obecnie rachmistrzowie nie odwiedzają respondentów w domach, ale trwają przygotowania do tego, aby umożliwić im przeprowadzenie spisu w formie kontaktu bezpośredniego.  Jeżeli dojdzie do tych zmian, zostaną podane do publicznej wiadomości.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here