Szyb z polkowickim serduszkiem  oraz sylwetki górników, do tego logo 60-lecia KGHM i hasło „Przyszłość jest z miedzi”. Wszystko czarno-miedziane. Tak wygląda nowy mural w Polkowicach. Powstał na bloku przy ulicy 11 Lutego.

W Polkowicach na jednym z bloków przy ul. 11 lutego powstał już mural. Wykonany został z okazji jubileuszu 60-lecia KGHM S.A. Na muralu znajduje się polkowickie serduszko, sylwetki górników i hasło „Przyszłość jest z miedzi”.

– To dla nas wyróżnienie, że miedziowa spółka postanowiła także w Polkowicach pozostawić tę pamiątkę jubileuszu 60-lecia. To symbol tego, że istnienie naszej gminy, jej dobrobyt i komfort życia mieszkańców są nierozerwalnie związane z funkcjonowaniem Polskiej Miedzi. Ten mural to także przypieczętowanie faktu, że Polkowice to Serce Zagłębia Miedziowego – mówi Łukasz Puźniecki Burmistrz Polkowic. 

Wyjątkowe, antysmogowe murale w kolorach miedzi z okazji jubileuszu 60-lecia KGHM powstają w miastach Zagłębia Miedziowego – Legnicy, Polkowicach, Lubinie i Głogowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here