W Głogowie każdego roku rodzi się około 500 dzieci. Każde z nich otrzyma pamiątkowy album z medalikiem. Inicjatorem wydania Albumu Małego Głogowianina jest Prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

W Albumie Małego Głogowianina jest miejsce na zdjęcia oraz dane dziecka z pierwszych miesięcy życia. Inicjatywa realizowana jest wspólnie z miedziową spółką KGHM S.A. Spółka do albumu dołączy list od prezesa KGHM oraz miedzianą zawieszkę na srebrnym łańcuszku, na której można wygrawerować imię dziecka.

-Album dedykowany jest dla głogowian i zawiera elementy historyczne miasta. Rodzice nowo narodzonych mieszkańców miasta otrzymają taką książeczkę przy okazji odbierania aktu urodzenia w Urzędzie Stanu Cywilnego – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa.

Album z medalikiem ma być pamiątką, miłym gestem i podziękowaniem dla rodziców dziecka. Adam Bugajczyk, Wiceprezes KGHM zapowiedział, że spółka będzie namawiać pozostałe samorządy Zagłębia, aby przyłączyły się do tej inicjatywy.

– Jako KGHM wspieramy wszystkie rodziny i mieszkańców Zagłębia Miedziowego i razem z samorządami staramy się podejmować różne inicjatywy, aby mieszkało się tutaj jeszcze lepiej – mówi Adam Bugajczyk, Wiceprezes Zarządu KGHM. S.A

Dziś pierwsze albumy z zawieszkami trafiły do dwóch „świeżo upieczonych” ojców. W Głogowie co roku rodzi się około 500 dzieci.