Na uroczyste oddanie do użytkowania 32 mieszkań w budynku TBS nr 17 przyjechał do Głogowa wicepremier Jarosław Gowin. Podczas uroczystości przekazał Rafaelowi Rokaszewiczowi Prezydentowi Głogowa czek w kwocie 1 milion 250 tysięcy złotych  na budowę mieszkań TBS nr 19 i 20 przy ulicach Folwarcznej i W. Pileckiego.

Wicepremier Jarosław Gowin uczestniczył w Głogowie w oficjalnym przekazaniu do użytkowania mieszkań w budynku TBS nr 17 przy ul. Generała Józefa Sowińskiego. Wręczył Rafaelowi Rokaszewiczowi Prezydentowi Głogowa czeki na dalszy rozwój budownictwa a głogowiance Marii Ziemba klucze do mieszkania. Szef Resortu Rozwoju, Pracy i Technologii pogratulował władzom naszego miasta dalszych planów inwestycyjnych i podkreślił jak ważne dla społeczeństwa jest budownictwo mieszkaniowe w ramach TBS.

–  W Polsce potrzebujemy mieszkań dla rodzin o średnich dochodach – powiedział wicepremier Jarosław Gowin. – Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania na rynku deweloperskim, musimy stawiać na Towarzystwa Budownictwa Społecznego i Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe – dodał wicepremier.  

Szef Resortu Rozwoju, Pracy i Technologii przekazał także kilka informacji mających wpływ na dalszy rozwój budownictwa mieszkaniowego w naszym mieście. Poinformował bowiem o kolejnych środkach z Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa  w kwocie 830 tys zł na kolejne mieszkania przy. ul. Generała Józefa Sowińskiego. (TBS 18)

– Dodatkowo inwestycja ta będzie sfinansowana bezzwrotnym grantem 2 mln 117 tysięcy złotych, a to oznacza że powstaną kolejne 32 mieszkania przy ul. Sowińskiego – powiedział wiceprezes Rady Ministrów.

Kolejna dotacja w kwocie 847 tys. zł z nowo utworzonego rządowego Fundusz Rozwoju Mieszkalnictwa przekazana została na oddany do użytkowania TBS 17.  Na budownictwo mieszkaniowe przy ulicach Folwarcznej, Witolda Pileckiego i gen. Grota-Roweckiego w Głogowie wicepremier przekazał czek na ponad 1,2 mln zł.

Do Głogowa przyjechali także : Anna Kornecka podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, Jarosław Pucek wiceprezes Krajowego Zasobu Nieruchomości i Wiesław Źrebiec prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Budownictwa Społecznego.