Głogowscy policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież elementów metalowych. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty.

Głogowscy policjanci zostali poinformowani o zaparkowanym i opuszczonym pojeździe niedaleko stacji kolejowej, który najprawdopodobniej miał być skradziony.

– Gdy dotarli na miejsce zauważyli pojazd marki Citroen, który po sprawdzeniu w policyjnej bazie nie figurował jako utracony. W wyniku sprawdzenia pobliskiego terenu mundurowi zauważyli otwartą bramę wjazdową do jednej z hal. Wewnątrz usłyszeli hałas i rozmowy – mówi st.asp. Łukasz Szuwikowski z głogowskiej policji.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wpadli na gorącym uczynku w trakcie kradzież elementów metalowych. Mężczyźni to mieszkańcy powiatu głogowskiego w wieku 24 i 32 lat.

–  Przyznali się policjantom, że są tu już drugi raz. Wcześniej też zabrali elementy metalowe, które sprzedali na skupie złomu. Myśleli, że hala jest opuszczona i nie należy do nikogo. Podejrzani trafili do policyjnej celi – mówi st.asp. Łukasz Szuwikowski z głogowskiej policji.