Do 24 sierpnia Dolnoślązacy wykorzystali w całości ponad 120 tys. bonów, 190 tys. zostało jak do tej pory wykorzystanych tylko częściowo. Mieszkańcy naszego regionu za letni wypoczynek „zapłacili bonem” ponad 124 mln zł.

Na Dolnym Śląsku  wystawionych zostało jak do tej pory 317 779 bonów, część z nich jeszcze jest nieaktywnych. W całym kraju na konta firm turystycznych popłynęło ponad 1,6 mld zł. W ostatnim miesiącu wakacji Dolnoślązacy wykorzystali dwa razy więcej bonów niż w poprzednich miesiącach. Do połowy lipca tylko 66 675 bonów zostało w pełni wykorzystanych a 24 sierpnia jest ich już 124 023. W całej Polsce na konta przedsiębiorstw zajmujących się organizacją wypoczynku wpłynęło już 1,6 mld zł, jako zapłata za bon.

– Sierpień to absolutny boom na bony – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Zainteresowanie było bardzo duże ale mimo tego jeszcze sporo bonów nie zostało w pełni wykorzystanych – dodaje rzeczniczka.

Nie trzeba się jednak spieszyć gdyż bony, które do tej pory nie zostały aktywowane mogą być wykorzystane do końca marca 2022 roku. Wygenerowanie bonu jest bardzo łatwe pod warunkiem, że założyło się już swoje indywidualne konto na platformie internetowej PUE ZUS. Jeśli ktoś tego jeszcze nie zrobił może skorzystać z instrukcji i filmu, z którymi samodzielne założenie konta jest proste. Bon jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS w zakładce “Ogólny”. W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę “Polski Bon Turystyczny”, a następnie “Mój bon”.

 – Bon turystyczny jest przez nas udostępniany tym osobom, których dziecko dostaje pieniądze w z programu Rodzina 500 plus – wyjaśnia Kowalska-Matis.