W trzech szkołach prowadzonych przez Powiat Głogowski boiska sportowe nie spełniają standardów. Jedno z nich, w Zespole Szkół Politechnicznych, zostało wyłączone z użytkowania.

Radni uważają, że boiska w trzech szkołach: ekonomiku, I LO i ZSP, powinny zostać wyremontowane. Obecna ich nawierzchnia nie spełnia standardów.

– W trzech szkołach, w Zespole Szkół Ekonomicznych, Zespole Szkół Politechnicznych oraz I LO boiska nie nadają się do użytkowania – mówi Danuta Płonek radna Rady Powiatu Głogowskiego. – W Wieloletniej Prognozie Finansowej zapisane są środki na boiska w I LO i Zespole Szkół Ekonomicznych.  Na budowę boiska w Zespole Szkół Politechnicznych środki się nie znalazły. Boisko zostało wyłączone z użytkowania  – dodaje radna.

Decyzję o wyłączeniu boiska w Zespole Szkół Politechnicznych z użytkowania podjął dyrektor placówki po otrzymaniu pisma z Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu nakazującego  doprowadzenie do równej nawierzchni i właściwego stanu sanitarno-technicznego szkolnego boiska. 

Władze Powiatu Głogowskiego, którym podlegają szkoły ponadpodstawowe zabiega o środki na remont boisk w I LO i ekonomiku z programu rządowego „Polski Ład”.  Wniosek do programu rządowego nie obejmuje środków na remont boiska w Zespole Szkół Politechnicznych.

– Został złożony wniosek o dofinansowanie przebudowy infrastruktury sportowej z programu rządowego „Polski Ład”, obejmujący przebudowę boiska sportowego w I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie oraz Zespole Szkół Ekonomicznych w Głogowie . Przedmiotowy wniosek nie obejmuje swym zakresem boiska szkolnego w Zespole Szkół Politechnicznych w Głogowie – mówi Bartosz Ławrowski Członek Zarządu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here