Głogowska policja i przedstawiciele Służby Ochrony Kolei o. Głogów przeprowadzili akcję „Bezpieczny przejazd”. Działania zorganizowane były na przejeździe kolejowym na terenie powiatu głogowskiego.

Na przejazdach kolejowo-drogowych regularnie dochodzi do sytuacji, w których absurdalne zachowanie kierowców prowadzi do tragedii. Działania policji i służb ochrony kolei wpisywały się w akcję “RAW – RAIL STATION WEEK” i polegały na działaniach prewencyjnych na drodze, w okolicy przejazdu kolejowego. Obserwowano sposób zachowania się uczestników ruchu. Podczas akcji pouczonych zostało kilkudziesięciu kierowców w tym kilku motocyklistów. Każdy otrzymał ulotki “Posłuchaj głosu rozsądku”, “Zatrzymaj się przed przejazdem”, “Uważaj na przejeździe,” “Bezpieczny przejazd”.

– Ponadto w tym zakresie przeprowadzono prelekcję dla uczniów klasy III w SP nr 8 w Głogowie, którzy pomagali przy zorganizowaniu akcji profilaktycznej dla uczestników ruchu drogowego na przejeździe kolejowym. Temat jaki został poruszony na zajęciach, to przede wszystkim bezpieczeństwo w pociągu, na peronach, stacji kolejowej, w pobliżu torów kolejowych, a także bezpieczeństwo przy kontakcie z osobą nieznajomą, bezpieczeństwo w szkole oraz obowiązki ucznia – mówi sierż. szt. Emilia Reguła p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here