Badania i konsultacje w poradniach specjalistycznych, zakupy sprzętu i pomocy do szkół, wyjazdy na baseny dla dzieci,  wymiana źródeł ciepła na proekologiczne.  KGHM przekazuje 13 samorządom z Zagłębia Miedziowego pieniądze na działania na rzecz mieszkańców. Wsparcie wyniesie ponad 3 mln zł.

Pieniądze od KGHM na realizację projektów prospołecznych otrzymały m.in. gminy: Gaworzyce, Grębocice, Jerzmanowa, Kotla, Żukowice oraz miasta Głogów i Legnica. Uroczyste podpisanie porozumień pomiędzy KGHM Polska Miedź S.A., a samorządami lokalnymi odbyło się podczas seminarium „Polityka klimatyczna, aspekty ekonomiczne i środowiskowe wykorzystywania kruszyw w Zagłębiu Miedziowym” zorganizowanego w siedzibie KGHM w Lubinie. Współorganizatorem wydarzenia, oprócz miedziowej spółki był Związek Pracodawców Polska Miedź.

– Jesteśmy najważniejszym pracodawcą w regionie i wspieramy lokalne społeczności na wiele sposobów. Od lat do samorządowych budżetów trafiają miliony z płaconych przez nas podatków, sponsorujemy lokalne kluby sportowe, zawieramy porozumienia i współpracujemy z gminami, na terenie, których prowadzimy działalność. Wspólnie dbamy o wyższą jakość życia mieszkańców Zagłębia Miedziowego – powiedział Andrzej Kensbok, Wiceprezes Zarządu KGHM ds. Finansowych.

Podczas seminarium przeprowadzono także konsultacje społeczne z samorządowcami dotyczące przygotowywanej przez KGHM polityki klimatycznej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here