Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki spotkał się z ratownikami medycznymi. Podczas wizyty, poza podziękowaniami i życzeniami, była też chwila na rozmowę.

Dzień Ratownictwa Medycznego jest szczególną okazją do złożenia podziękowań tym, którzy nieustannie są na służbie, gotowi do udzielenia pomocy w każdej sytuacji. Z tej okazji polkowickich ratowników medycznych odwiedził burmistrz Łukasz Puźniecki. Podczas wizyty, poza podziękowaniami i życzeniami, była też chwila na rozmowę.

– Obecnie w Polkowicach całodobowy dyżur pełnią trzy zespoły ratownictwa medycznego – mówi Jakub Adamiak, ratownik medyczny. – Wszystkie zespoły mają na swoim stanie karetki klasy C, czyli o standardzie intensywnej terapii, z czego jeden jest zespołem specjalistycznym, w którego skład wchodzi lekarz – dodaje.

Dzięki wsparciu gminy, ZRM Polkowice, filia Pogotowia Ratunkowego Legnica, stale wzbogaca się o nowy sprzęt, co ułatwia codzienną pracę.

– To bardzo szczególna służba i bezwzględnie należy wspierać wszystkich pracowników ochrony zdrowia – podkreśla Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Wspomagamy nasz polkowicki zespół ratownictwa medycznego dosprzętowiając go, choćby w najnowszej generacji karetki, sprzęt typu masażer Lucas czy specjalne nosze, które ułatwiają transport chorych. Ta pomoc będzie kontynuowana, bo od tego zależy zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców gminy i powiatu polkowickiego – zapewnia burmistrz.

– Z tego wsparcia zakupiliśmy ostatnio, między innymi, tablety do trzech zespołów wyjazdowych, które są niezbędne przy prowadzeniu dokumentacji medycznej – dopowiada Jakub Adamiak, dodając, że część funduszy pochodzi z puli pogotowia. – Obecnie zastanawiamy się nad zakupem tzw. aparatów USG do karetek i być może analizatorów parametrów krytycznych, czyli przedmiotów niezbędnych w codziennej pracy, żeby pacjent jak najszybciej dostał jak najlepszą pomoc.

Jest jeszcze jedno życzenie ratowników medycznych. To realizacja porozumienia „zawartego między ministerstwem zdrowia a podmiotami wykonującymi świadczenie, w postaci ratownictwa medycznego