Tym razem przekroczenie prędkości zakończyło się zatrzymaniem prawa jazdy, mandatem karnym w wysokości 2000 zł oraz 10 punktami karnymi. Taki finał był dla kierującego pojazdem marki Audi, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 62 km/h. To piąte taki wykroczenie od początku roku.

Zdarzenie miało miejsce na terenie  Głogowa. Kierujący pojazdem marki Audi został zatrzymany do kontroli przez policjantów Ruchu Drogowego, w związku z przekroczeniem prędkości. Jak się okazało, kierowca miał na liczniku 102 km/h, przez co przekroczył prędkość o 62 km/h, przy dozwolonej prędkości 40 km/h. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł, otrzymał 10 punktów karnych oraz zostało mu zatrzymane na 3 miesiące prawo jazdy. Tłumaczył się policjantom tym, że został podpuszczony przez kierującego innym pojazdem.

– Należy więc się zastanowić, czy warto łamać przepisy Prawa Ruchu Drogowego? Jedna chwila nie raz wystarczy, aby surowo za to zapłacić – mówi sierż. szt. Emilia Reguła p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Policja apeluje: Kierowco bądź rozważny! Weź pod uwagę fakt, że aktualnie panują niebezpieczne warunki na drodze, w związku z tym należy zwolnić. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Podstawowym obowiązkiem kierującego jest dostosowanie się do panujących warunków jazdy. Oznacza to, że musimy się poruszać z taką prędkością jaka aktualnie umożliwia nam kontrolę nad pojazdem.