W Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych świętowały pielęgniarki. Wraz z podziękowaniami i życzeniami wszystkie otrzymały kwiaty.

Niewiele było do tej pory spotkań tak znacząco i serdecznie honorujących odpowiedzialną i trudną pracę pań w białych kitlach. W spotkaniu zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki wzięło udział kilkadziesiąt osób. Na ręce pielęgniarek z PCUZ składano wyrazy gorących podziękowań oraz życzenia dalszych sukcesów zawodowych i osobistych.

– Proszę przyjąć wyrazy uznania i szacunku za wykonywanie tej trudnej, ale bardzo potrzebnej misji. Bardzo dziękuję za wasz każdy dzień pracy dla polkowiczan. Życzę sukcesów osobistych i sukcesów zawodowych. Niech ta praca przynosi wam jak najwięcej satysfakcji i uśmiechu oraz wdzięczności pacjentów – mówił Łukasz Puźniecki Burmistrz Polkowic.

Lek. Mariusz Piskórz, dyrektor ds. medycznych w PCUZ zwrócił uwagę, że trudna i odpowiedzialna praca pielęgniarki staje się jeszcze bardziej wymagająca.

– Współczesny świat stawia przed nami coraz więcej wyzwań. Stąd nasza praca, nasze powołanie, wymaga większego trudu. Tylko połączenie trudu pielęgniarskiego i trudu lekarzy jest receptą na nowe wyzwania i nowe czasy – mówił  Mariusz Piskórz, dyrektor ds. medycznych w PCUZ.

O tym, że ta współpraca daje już w Polkowicach wyjątkowo dobre efekty, mówiła naczelna pielęgniarka Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. Zwracając się do swoich podopiecznych podziękowała im także za codzienną pracę, dyspozycyjność i znakomitą współpracę.

– Ta współpraca układa nam się bardzo dobrze, rozumiemy się prawie bez słów Wczoraj mieliśmy wizytę sanepidu, wszystko wypadło bezbłędnie. To jest także ważny miernik waszej pracy. Jestem z was wszystkich bardzo dumna – powiedziała Marzena Czarzasta-Omińska, naczelna pielęgniarka w PCUZ.

W Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych pracuje obecnie 70 pielęgniarek. Panie m. in. asystują lekarzom specjalistom, w podstawowej opiece zdrowotnej asystują pediatrom, świadczą całodobową opiekę w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym, obsługują medycynę pracy, pomagają w gabinetach zabiegowych, pełnią dyżury świąteczne, są także obecne w ambulatorium jednej z firm w specjalnej strefie ekonomicznej.

Oprawę muzyczną uroczystości przygotowali Michał Styszyński – instrumenty klawiszowe, oraz Patrycja Błaszczyk i Luiza Ściślewska – śpiew.