Pięć trzyosobowych drużyn z głogowskich szkół ponadpodstawowych wzięło udział w IV Bieg po Książkę. Drużyna z Zespołu Szkół Politechnicznych w składzie Jakub Pieniążek, Krystian Pierzchalski, Fabian Słowikowski, zdobyła Puchar Rektora PWSZ.

Biblioteka PWSZ zorganizowała IV Bieg po Książkę. W imprezie wzięło udział pięć trzyosobowych drużyn z głogowskich szkół ponadpodstawowych:  z I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Politechnicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół Przyrodniczych i Branżowych.

Bieg był rodzajem miejskiej gry terenowej. Uczestnicy mieli za zadanie przejść trasę złożoną z 8 stanowisk, na których odpowiadali na pytania związane z historią naszego miasta, rozpoznawali fotografie historycznego Głogowa oraz wykazywali się umiejętnością posługiwania się mapami – historycznymi oraz teraźniejszymi . Na końcu trasy na każdego uczestnika czekała książka – bestseller z list największych księgarni internetowych. Oprócz nagród indywidualnych była również nagroda zespołowa. Drużyna, która zebrała największą ilość punktów wygrywała Puchar Rektora PWSZ. W tym roku zwycięzcą została drużyna Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie.  Drużynę z Zespołu Szkół Politechnicznych stanowili  Jakub Pieniążek, Krystian Pierzchalski, Fabian Słowikowski, wszyscy z klasy 2PIR. Puchar Rektora PWSZ już po raz drugi trafił do tej szkoły.