Warsztaty decoupage to jeden z elementów dużego projektu „Stres STOP” finansowanego przez KGHM Polska Miedź S.A. Zajęcia prowadzi Stowarzyszenie PAX z Lubina we współpracy ze Specjalistyczną Poradnią Rodzinną im. św. Joanny Beretty Mola w Lubinie. Zajęcia mają pomóc odstresować się całym rodzinom i nauczyć się współpracy i kreatywności.

KGHM Polska Miedź S.A. wspiera szereg działań prospołecznych prowadzonych przez Stowarzyszenie PAX w Lubinie i Specjalistyczną Poradnię Rodzinną im. św. Joanny Beretty Molla w Lubinie. Tym razem obie placówki realizują szereg zajęć w ramach projektu „Stres STOP”. Są to również warsztaty decoupage, które miały miejsce w Lubinie w sobotę 21 maja.

– Dostrzegliśmy, że poziom stresu wśród naszych podopiecznych jest duży. Projekt Stres STOP to nieodpłatne porady specjalistyczne dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego. To terapeuci, psycholodzy, ale też te warsztaty. Można się tu odstresować. To już druga seria warsztatowa. Zajęcia cieszą się dużą popularnością – mówi Agata Szymkowiak, dyrektor Poradni im. św. Joanny Beretty Molla w Lubinie.

KGHM wspiera też inny projekt realizowany przez PAX i Poradnię. To program „W depresji nie jesteś sam”, który ma też miejsce w Legnicy czy Głogowie. Program zrzesza wiele organizacji pozarządowych na terenie całego Zagłębia Miedziowego.