Ponad 130. mieszkańców osiedla Centrum i Starego miasta oddało głos w pierwszych wyborach do Zarządów Osiedli. Lokal wyborczy w Szkole Podstawowej nr 1 wypełnił się niemal po brzegi, wskazując na ogromne zaangażowanie mieszkańców i troskę o ich najbliższe otoczenie.

Za nami pierwszy dzień wyborów do Zarządów Osiedli w Polkowicach. W lokalu wyborczym w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach głosowali mieszkańcy osiedla Centrum i Starego Miasta.

– Mieszkam na osiedlu Centrum. To osiedle ma to do siebie, że jest tu ładnie, wszędzie jest blisko. Jednak zawsze jest coś do zmiany – mówi mieszkanka osiedla, oddająca swój głos na wybranych kandydatów. – Są to pierwsze wybory, w jakich głosuję. Kilka tygodni temu zobaczyłam plakaty i zachęciły mnie do przyjścia – dodaje polkowiczanka.

W pierwszej kolejności wybrana została komisja skrutacyjna. Członkowie komisji to mieszkańcy osiedla, którego głosowanie w danym dniu dotyczy. Mieszkańcy mogli zgłaszać swoich kandydatów, którzy po weryfikacji zamieszkania na danym osiedlu wpisywani byli na listę kandydatów. Następnie odbyło się głosowanie na przewodniczącego zarządu, kolejno – na członków Rady Osiedla.

– Na liście kandydatów znaleźć się mogą osoby zgłaszające swoją kandydaturę osobiście bądź drogą pisemną, w przypadku nieobecności na Ogólnym Zebraniu Mieszkańców – mówi  Łukasz Puźniecki, Burmistrz Polkowic.

Wybory rozpoczęły się w 30 maja i odbywać się będą do dnia 7 czerwca. Termin głosowania nie ulegnie zmianie.

Przedstawiamy wyniki wyborów do Rady Zarządów Osiedli przeprowadzonych w dniu 30.05.2022.Na przewodniczącego Zarządu Osiedla kandydowały 4 osoby.

Poszczególni kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów:
1. Agnieszka Dyląg – 44 głosy
2. Krystian Bukowski – 6 głosów
3. Janusz Sikora – 39 głosów
4. Piotr Stańczyszyn – 21 głosów.
O cztery miejsca w zarządzie rywalizowało 10 kandydatów. Poszczególni kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów:
1. Jan Błoński – 29 głosów
2. Krystian Bukowski – 9 głosów
3. Grzegorz Karkos – 20 głosów
4. Anna Konieczna – 29 głosów
5. 4 Czesław Kulbiński – 8 głosów
6. Aleksandra Michalska -10 głosów
7. Barbara Sekunda – 22 głosów
8. Janusz Sikora – 51 głosów
9. Piotr Stańczyszyn – 7 głosów
10. Ilona Zyra – 30 głosów

Do Zarządu Osiedli Centrum i Stare Miasto wybrani zostali, zgodnie z ilością otrzymanych głosów:

Przewodnicząca – Agnieszka Dyląg
Członkowie Zarządu Osiedli:
1. Jan Błoński
2. Anna Konieczna
3. Janusz Sikora