Zmiana organizacji ruchu na Rynku od 1 lipca i potrwa do 15 września. Prezydent rozważył wniosek restauratorów i mieszkańców.

Urzędnicy w ratuszu szykują się  do wprowadzenia nowej organizacji ruchu na Rynku. Zmiana ta spowoduje wyłączenie wjazdu samochodów na Rynek od strony sukiennic, czyli od strony północnej. W tej części nie będzie można parkować, płatna strefa parkowania zostanie zamknięta. Zmiana organizacji ruchu nastąpi 1 lipca i potrwa do 15 września.

– Wprowadzamy tę organizację czasowo, ze względu na to, że przy lokalach gastronomicznych wystawione są ogródki zewnętrze. Realizujemy wniosek głogowskich przedsiębiorców i mieszkańców, którzy prosili o wyłączenie Rynku z ruchu aut. Nie jest możliwe, by na całym Rynku wprowadzić zakaz ruchu, ponieważ wymusiłoby to dalsze ograniczenia w przejazdach i parkowaniu na innych ulicach Starego Miasta. Wsłuchując się w argumenty mieszkańców i przedsiębiorców wprowadzamy okresowy zakaz ruchu od strony północnej, będziemy obserwować sytuację i zobaczymy czy to rozwiązanie odpowiada przedsiębiorcom, ich klientom i mieszkańcom – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa.

Na czas wakacji droga od strony sukiennic służyć ma jako deptak dla pieszych. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj