Od 01.07  do  06.09  w Galerii Edukacji Twórczej MOK odbędzie się wystawa pt. “PORTUGALIA W OBRAZACH I SŁOWACH” – fotografii autorstwa Marty Lenkowskiej.  Spotkanie z autorką odbędzie się 06.09 o godz. . 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie.

Portugalia w obrazach i słowach to zbiór fotografii z różnych zakątków Portugalii, zarówno jej części kontynentalnej, jak i wyspiarskiej. Odnajdziemy tu kadry z tętniącej życiem Lizbony, z małych miasteczek na północ i na południe od niej, z pełnego plaż Algarve, wiecznie kwitnącej Madery i zielonych Azorów. Każde z tych miejsc jest zupełnie inne – różne kulturowo i krajobrazowo od pozostałych, a tę różnicę zauważyć można nawet na fotografiach. Portugalia to także ludzie – zarówno mieszkańcy jak i tłumnie ją odwiedzający turyści. Wystawę dopełniają felietony i wywiady z osobami związanymi z tym krajem, nad którymi autorka pracowała przez ostatnie pół roku podróżując, rozmawiając i obserwując. Pełne wrażeń i obrazów teksty będą się pojawiać w najbliższym czasie na blogu www.lenkowska.com.

– Marta Lenkowska – pisarka, autorka powieści obyczajowych, romanistka z wykształcenia. W książkach skupia się na relacjach międzyludzkich i poszukiwaniu własnego ja. W życiu szuka spełnienia, dobrych ludzi i momentów wartych zapamiętania. Od prawie dziesięciu lat powraca podróżniczo do Portugalii, w której czuje się jak w domu. To właśnie te podróże zaowocowały docenioną przez czytelników powieścią Wszystko już było wydaną na początku 2022 roku – mówi Małgorzata Łętkowska specjalista ds. promocji Miejski Ośrodek Kultury.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj