Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 63- letniego głogowianina, który w celu osiągnięcia korzyści majątkowej usiłował doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy w kwocie 3720 zł.

Na terenie powiatu głogowskiego mężczyzna  w celu osiągnięcia korzyści majątkowej usiłował doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy w taki sposób, że podczas składania wniosku o świadczenie pieniężne, wprowadził w błąd przedstawiciela Urzędu Miasta Głogów, co do zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia dla obywateli Ukrainy przebywających na terytorium Polski, w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy. Po  przeprowadzonej kontroli okazało się, iż obywatelki Ukrainy, za jakie złożył wniosek, nie przebywały w jego miejscu zamieszkania.

– Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili i zatrzymali 63- letniego głogowianina podejrzanego o dokonanie przestępstwa usiłowania oszustwa na szkodę Gminy Miejskiej Głogów – mówi sierż. szt. Emilia Reguła p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj