Radni większością głosów podjęli decyzję o udzieleniu absolutorium Rafaelowi Rokaszewiczowi Prezydentowi Głogowa.  Burzliwa debata po zapoznaniu się z raportem o stanie gminy.

Radni podjęli dzisiaj ważne uchwały, które wpłyną na dalszy rozwój naszego miasta. Jednym z ważnych punktów sesji było udzielenie Prezydentowi Miasta Rafaelowi Rokaszewiczowi wotum zaufania. Kolejnym punktem udzielenie absolutorium. Zanim udzielono absolutorium radni zapoznali się z raportem o stanie gminy, dokumentem który jest cennym źródłem wiedzy o naszym mieście. Podczas burzliwej dyskusji, przed głosowaniem, radni poruszali tematy dotyczące między innymi demografii, inwestycji, służby zdrowia, sportu, edukacji. Podsumowując dyskusję Przewodniczący Rady Zbigniew Sienkiewicz i Wiceprzewodniczący Rady Mariusz Kędziora zgodnie uznali, że dyskusja była twórcza i potrzebna.

12.  radnych głosowało za udzieleniem absolutorium. 9. radnych z prawicy wstrzymało się od głosowania.

– Dziękuję za zrozumienie i wyrozumiałość. Dziękuję wszystkim radnym. Ostatni rok na sesjach był bardzo spokojny. Widać było, że wszyscy mają poczucie tego, że nie jest to czas na politykowanie, że jest to czas na rozwiązywanie problemów wynikających z sytuacji globalnej, z pandemii. Za to zrozumienie serdecznie wszystkim dziękuję – mówił Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa.

Prezydent podziękował także pracownikom w ratuszu i dyrektorom podległych placówek.

Gratulacje prezydentowi złożyli radni, dyrektorzy podległych jednostek i urzędnicy.  

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj